درباره طراحی وب سایت وبنا

ویژگی های ساخت وب سایت حرفه ای
ویژگی‌های بسیاری برای طراحی وب سایت ماهر در نظر گرفته می گردد ولی بسیاری از کارشناسان بر ویژگی‌های تحت اتفاق نظر دارا هستند .

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک در وبسایت حرفه‌ای باید توسط یک گرافیست حرفه‌ای صورت پذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با نیز در نظر میگیرد . وی شناخت خوبی از رنگ‌ها داراست و با اعتنا به جور کسب‌وکار و هدف آن , رنگ‌های متناسب را گزینش می‌کند . در ضمن توجه داراست که کاربران به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحات متبوع خود دسترسی داشته باشند . این مسئله مخصوصا زمانی اهمیت دارااست که قالب سایت به طور منحصر طراحی شود .

سرعت مطلوب

غالبا یوزرها طاقت انتظار کشیدن برای لود شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت پایین داشته باشد به زودی اکثری از یوزرها خویش را از دست خواهد داد . از این پیشین , سرعت وب سایت یک کدام از عوامل مفید بر بهبود بهینه سازی سایت نیز می باشد . عوامل متعددی بر سرعت تارنما تاثیر میگذارند . مواقعی نظیر زمان پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در طراحی سایت حرفه‌ای کلیه این عوامل در حیث گرفته میگردند تا وب سایت در کوتاه‌ترین دوره ممکن بار گذاری شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یکی مهمترین ویژگی‌های یک سایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بخش اعظمی از کاربران با به کار گیری از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها بازدید می کنند . سایتی که ریسپانسیو باشد خویش را با کلیه دستگاه‌ها سازگار مینماید و در سود در تمامی دستگاه‌ها به خوبی نمایش داده میگردد . در‌این حالت کاربران می‌توانند به راحتی اسکرول یا این که زوم کنند , به صفحه های مختلف بروند و متون را بخوانند . در ساخت وب سایت ماهر این نکته مطلقا بایستی در لحاظ گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

ویژگی های طراحی سایت حرفه ای

درخصوص رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی بیان شده شده است با این حال بخش اعظمی از افراد هنوز هم این دو معنی را به جای هم به کار می‌برند! مراد از تجربه کاربری شم و حالی است که کاربر در تعامل با وب سایت شما به دست می‌آورد . طراح UX در خصوص کاربران تحقیق میکند و نیازها و خواسته‌هایشان را می شناسید و آن گاه با نظارت این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را پباده سازی میکند . او معین می نماید که یوزرها چه طور و از چه مسیری به داده ها مورد نظر خود برسند .

منظور از رابط کاربری همگی صفحات و المان‌هایی مانند دکمه‌ها و آیکون‌ها است که کاربر برای تعامل با وب سایت از آنان استعمال میکند . طراح UI مسئولیت ایجاد نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده دارد .

نیازی به گفتن وجود ندارد که در ساخت وب سایت ماهر می بایست موادتشکیل دهنده رابط کاربری و تجربه کاربری کاملا در نظر گرفته شود و تارنما بایستی مبنی بر تحلیل‌های ظریف آن ها طراحی شود .

سئوی وب سایت یا سئو سایت برای موتورهای جست و جو

بهینه سازی وب سایت در سطوح متفاوتی انجام می‌شود . شرکت‌ها بایستی سایتی را به شما تحویل بدهند که از نگاه فنی کاملا برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از سئوی سایت در مرحله محتوا انجام می گردد . به کار گیری از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای کیفیت بالا تاثیر اکثری در ارتقا تعداد بازدیدکنندگان و بهبود سکو وب سایت در کاغذ نتایج گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر داراست .

برخی از شرکت‌های ساخت وب سایت ماهر سرویس ها سئوی وب سایت را هم به مشتریان خود ارائه می دهند . توجه داشته باشید که انتخاب لغات اساسی مطلوب و ارائه محتوای کیفیت خوب از مهمترین مشخصه‌های وب سایت حرفه ای می‌باشند و نقش مهمی در بهبود تارنما شما دارا‌هستند . بهتر است این کار را به افراد متخصص بسپارید .

مدیریت سهل

فرقی ندارد از کدام زبان برنامه‌نویسی یا سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید , درهرحال یکی مشخصات ساخت سایت حرفه ای سیستم یا این که پنل رئیس بی آلایش و راحت است . بخش مدیریت باید به گونه‌ای پباده سازی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار کند . مدیر تارنما می بایست بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خویش را به راحتی بار گذاری کند و اصول سئوی وب سایت را در بخش‌های متعدد به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب ماهر
نمی توان قیمت دقیقی برای طراحی وب سایت ماهر خاطرنشان کرد . شرکت‌ها طبق سفارش شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای تارنما در حیث گرفته‌اید , هزینه و بازه زمانی مجال پیاده‌سازی را مشخص و معلوم مینمایند . نکته بدیهی این است که برای داشتن یک تارنما طراحی سایت حرفه‌ای بایستی هزینه بیشتری بپردازید چرا که یک


در دنیای طراحی سایت اسامی و اشکال متنوعی مطرح می گردد . از ساخت وب سایت اختصاصی گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های فراهم و … . تفاوت فی مابین این انواع در ذهن اکثری از کاربران سوال تولید می‌نماید . در این مطلب به نظارت معنای ساخت وب سایت منحصر میپردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های آماده ابلاغ خواهیم کرد .

سایت منحصر چیست؟
اولی نکته در مورد سایت‌های اختصاصی این است که در پباده سازی آن‌ها از سیستم‌های مدیر محتوای مهیا , مثل وردپرس یا جوملا استعمال نمی‌شود . این سایت‌ها از در آغاز با کدنویسی در دور و اطراف برنامه‌هایی نظیر PHP یا این که ASP . NET پباده سازی می گردند .

به این ترتیب پر‌نور می‌شود که طراحی قالب مخصوص ارتباطی با طراحی وب سایت مخصوص ندارد . گاهی امکان دارد کمپانی سایت را بر شالوده سیستم مدیر محتوای آماده‌ای نظیر وردپرس بسازد ولی قالب یا این که پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما پباده سازی کند . یعنی از قالب‌های رایگان وردپرس یا قالب‌هایی که تا قبل از این در کمپانی پباده سازی شده بوده است , استعمال نکند .

مورد دیگری نیز موجود است که در آن , کمپانی با به کار گیری از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای گونه مشخصی از سایت را می‌نویسد . به عنوان مثال نمونه‌ای از یک سایت فروشگاهی پباده سازی می نماید و آن را به مشتریان متفاوت میفروشد . در‌این حالت , کدهای وب سایت برای کمپانی منحصر است و به یک مشتری مختص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این تارنما دسترسی ندارند .

در حالت دیگر , شرکت یک سیستم رئیس محتوای منحصربه‌فرد برای خویش می‌سازد و تمامی سفارش‌ها را درین دور و بر پباده سازی می‌کند . سیستم‌های رئیس محتوای همگانی نظیر وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا هستند که اکثری از آن‌ها در بخش اعظمی از مورد ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیر محتوای اختصاصی این بخش‌های مازاد را ندارند و به همین جهت در آن‌ها می‌توان به سرعت به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سوی دیگر به جهت اشراف شرکت بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارا هستند .

در‌صورتی‌که سایت‌های آماده شرکت‌ها تجهیزات مورد نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر علتی یک سایت با کدنویسی منحصر بخواهید , شرکت صفر تا صد تارنما را اختصاصا برای شما پباده سازی میکند . دراین‌صورت تمامی بخش‌های سایت , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری فقط برای شما پباده سازی شده است و نمونه دیگری از آن وجود ندارد .

تفاوت ساخت وب سایت منحصر با سایت‌های آماده
تفاوت طراحی وب سایت مخصوص با سایت های آماده

با مباحثی که مطرح شد احتمالا تا کنون تفاوت فی مابین سایت‌های منحصر به فرد و سایت‌های فراهم را فهم کرده‌اید .

سایت‌های فراهم مبتنی بر سیستم‌های مدیر محتوای جهانی مانند وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته میشوند . در این صورت شرکت‌ها بدون چاره نیستند همگی چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت طراحی سایت اکثر خواهد بود .
در طراحی وب منحصر , شرکت‌ها با توجه به سبک و تجهیزات مد نظر خویش , یک لهجه برنامه‌نویسی را گزینش می نمایند و بر اساس آن , کلیه جزئیات وب سایت را پباده سازی میکنند .
در طراحی وب منحصربه‌فرد زمان و نیروی انسانی بیشتری صرف می شود . معمولا این مدل از طراحی هنگامی به کار می رود که سایت‌های مهیا ویژگی‌های مورد نظر صاحبکار را نداشته باشند .
هزینه ساخت وب سایت اختصاصی
نظیر تمامی انواع دیگر , هزینه طراحی وب سایت مخصوص هم به امکانات و ویژگی‌های سایت بستگی دارد . طبیعتا هزینه‌ای که برای این نوع سایت‌ها بایستی بپردازید بیش تر از هزینه سایت‌های مهیا خواهد بود . برای داشتن یک وب سایت با پباده سازی مخصوص بایستی هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در حیث بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *